Z Kuzikolandii & Joemmis Prime
Russian Toy, czyli pies Rosyjski Toy, to rasa należąca do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa. Jest niewielki, osiąga przeciętnie od 20 do 28 cm wzrostu w kłębie, a jego waga wynosi zazwyczaj od 1 do 3 kg. Ma dwa warianty sierści: krótkowłosy i długowłosy. Rosyjskie Toy to psy odważne i z żywym temperamentem.
Rosyjski Toy długowłosy i krótkowłosy, czyli mali eleganci
Pies rasy Rosyjski Toy jest bardzo przywiązany do swojego właściciela i często wykazuje cechy typowe dla psów obrończych. Wymaga dużej ilości aktywności fizycznej oraz umysłowej, ponieważ jest to pies bardzo inteligentny i szybko się nudzi. Pies Toy Rosyjski jest łatwy do szkolenia i bardzo przyjacielski dla dzieci, co czyni go idealnym towarzyszem dla rodzin. Jednak ze względu na niewielki rozmiar, należy traktować go delikatnie i ostrożnie.

Toy Rosyjski długowłosy wymaga nieco więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż Toy Rosyjski krótkowłosy, ale obie odmiany prezentują się niezwykle elegancko! Brązowy lub czarny, z uroczymi kudłatymi uszami, z pewnością przykuje Twój wzrok. A każdy pies z hodowli odpowiednio wychowany i przygotowany, odniesie sukcesy na wielu wystawach.

Pies rasy Toy w Twoim domu
Nasza hodowla psów rasowych oddaje właścicielom gotowe do życia w nowym domu pieski o wyjątkowym usposobieniu. Psy z hodowli sprawdzą się też dla osoby samotnej. Urocze szczenięta z rodowodem wprowadzą dużo radości i śmiechu do waszych domów. Poznaj nasze psy i odmień swoje życie na zawsze!
Wszystko zaczęło się, gdy w naszej rodzinie pojawił się JOKER Miratio, nasz ulubieniec i założyciel hodowli JOEMMIS PRIME. Nasze Dobermany mają długą listę zwycięstw i zasług, takich jak: International Champions, European Veteran Winner 2018 i inne
Hodowlę "z KUZIKOLANDII" zarejestrowaliśmy w 2015r. W trakcie tych kilku lat dochowaliśmy się kilku miotów iłych przeżyć na ringach krajowych i europejskich. Zakochawszy się w Toykach trafiliśmy do świata wyjątkowych ludzi których łączy miłość i pasja do rasy Rosyjski Toy Terrier.