Z Kuzikolandii & Joemmis Prime
Wychowywanie szczeniąt Toy Rosyjski
Szczenięta muszą być przystosowane w społeczeństwie - Socjalizowane. Zachowywać spokój wobec ludzi, nie uciekać od właściciela na ulicę z powodu towarzystwa nastolatków lub gdy dziecko sąsiada próbuje go pogłaskać.
Pokazywać agresywną postawę wobec kogokolwiek.

Szkolenie Toya Rosyjskiego nie polega na zadowoleniu szczeniaka, ale na rozwijaniu umiejętności dobrego zachowania.

Spokojnie i konsekwentnie naucz szczeniaka:
Utrzymywanie czystości. Nabieramy cierpliwości i konsekwentnie karcimy szczenięcia za kałużę na podłodze. A kiedy szczeniak robi swoja potrzebę już we właściwym miejscu, chwalimy go.

Do pierwszego roku życia szczenięta gryzą wszystko, co mogą napotkać. Nie karć szczeniaka pierwszy raz za uszkodzoną torebkę lub buty, ale po prostu odłóż cenne rzeczy, których nie chcesz stracić. Aby dać swojemu zwierzakowi coś do gryzienia, kup mu bezpieczne zabawki.
Chodzić na smyczy. Smycz powinna stać się nawykiem. Rosyjski TOY to bardzo mądry piesek, który może załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w pomieszczeniach, ale spacery na świeżym powietrzu są niezbędne dla zdrowia zwierzaka.

Nie gryź podczas gry. Odpowiadaj surowym głosem na każde spróbowane ugryzienie, ale w żadnym wypadku nie uderz psa. Zakończ grę płynnie, aby szczeniak zorientował się, że jeśli ugryzie, nie oczekuje się żadnej nagrody i rozrywki

Sam w domu. Po pierwsze, dziecko będzie jęczeć bez ciebie, ale jeśli wyjdziesz z domu najpierw na dwadzieścia minut, a potem stopniowo wydłużasz czas twojej nieobecności, szczeniak szybko przyzwyczai się do tego, że nie ma cię w pobliżu i będzie cierpliwie czekać.

Tresura szczeniaka. W domu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli się z nimi nie bawisz. Niepohamowana energia tej rasy wymaga wielu spacerów na świeżym powietrzu. Znajdź czas na zabawy na świeżym powietrzu ze szczeniakiem, a po aktywnej rozrywce daj mu się wyciszyć.
Chcesz zarezerwować szczenię lub masz jakieś pytania?
Wypełnij poniższy formularz, a na pewno skontaktujemy się z Tobą.
Klikając przycisk akceptujesz Politykę prywatności