Z Kuzikolandii & Joemmis Prime
Szkolenie szczeniąt dobermana
Doberman jest przyjazny dla znajomych ludzi i zwierząt, bardzo lojalny wobec rodziny i kochający dzieci. Odpowiednio wyszkolony pies przejawia wysokie walory użytkowe z wielką przyjemnością.

Nadmierne podniecenie lub zdenerwowanie Dobermana jest w równym stopniu mitem, jak jego zaciekłość. Ale, jak każdy mit, ma pewne podstawy. Doberman to żywy, energiczny pies, który dość wrażliwie postrzega wszystko, co dzieje się wokół. Środowisko w jakim się wychowuje pies odgrywa ogromną rolę w budowaniu charakteru szczeniaka. Jeśli w rodzinie są ciągłe kłótnie i awantury, a właściciele czasami wyładowują na psie swoją irytację, to możesz być pewien, że pies wyrośnie jako niezrównoważony zwierzak dla innych zwierząt.

Doberman, zwłaszcza młody, potrzebuje dużej ilości ruchu i aktywnych spacerów, których brak wpłynie na ukształtowanie psa

Początkowo Doberman jest psem zrównoważonym i wychowując go w odpowiedni sposób będzie w stanie ujawnić wszystko co najlepsze. Bardzo przyjemnie jest porozumiewać się z psem wrażliwym na zmiany nastroju właściciela, na ścisłą intonację jego głosu. Dobermana cechuje potrzeba pracy, jego zapał jest niewyczerpany! Jest ciągle gotowy, aby nauczyć się czegoś nowego.
Podstawowe zasady treningu dobermanów:
Pierwszy punkt to wytrwałość i stopniowanie.
Powiedziawszy coś, musisz zachęcić szczeniaka do tego. Najgorszym treningiem jest zbyt duży pośpiech.

Druga zasada to nieskończona cierpliwość. Wyjaśniłeś szczeniakowi, w jaki sposób wszystkie rzeczy należy zrobić, ale on nadal zachowuje się na swój sposób. W takim razie musisz zacząć powtarzać ćwiczenie w kółko.

Trzecia zasada to logika i konsekwencja z punktu widzenia szczeniaka, a nie własnego. Musisz nauczyć się stawiać się na miejscu przyjaciela i przewidywać jego reakcje. Żywy i aktywny doberman. Zwłaszcza ten zmuszony do siedzenia w czterech ścianach, może sprawiać wiele kłopotów.

Czwartą zasadą jest emocjonalny kontakt ze szczeniakiem.
Właściciel to nie tylko osoba, która karmi, uczy, zachęca i karze. Szczenię powinno być zaciekawione i szczęśliwe, że jest z właścicielem, który jest jego najlepszym przyjacielem i organizatorem zabaw.
Chcesz zarezerwować szczenię lub masz jakieś pytania?
Wypełnij poniższy formularz, a na pewno skontaktujemy się z Tobą.
Klikając przycisk akceptujesz Politykę prywatności