Z Kuzikolandii & Joemmis Prime
Odwiedź nas
Pierwsza wizyta przyszłych właścicieli może odbyć się po ukończeniu minimum 6 tygodni u szczeniąt. W pierwszych 6-8 tygodniach szczenięta po prostu „uczą się świata" pod okiem matki i innych członków hodowli, nie tylko w domu i na podwórku, ale także na spacerach indywidualnych i zbiorowych (odkurzacz, mikser, sygnał samochodowy, woda, ludzie w różnych ubraniach, dzieci, deszcz, różne dźwięki ...).

Okres ten jest jedną z najważniejszych części wychowania, aby szczenięta nie były nieśmiałe i tchórzliwe, wręcz przeciwnie, chcemy, aby miały pozytywne nastawienie do dzieci i dobrze reagowały w różnych sytuacjach życiowych.

Na tym etapie rozpoczynamy wystawowe przygotowania wszystkich szczeniąt. Poprzez codzienne 5-minutowe treningi zaszczepiamy pokazowe nawyki na smyczy pokazowej( ringówce), co pomoże w przyszłości w treningu z trenerem.
Ćwicząc indywidualne spacery szczeniaka pod okiem matki, zapewniamy nawyk noszenia obroży i smyczy. Kiedy matka szczeniaka jest blisko, naturalny strach szczeniaka przed otwartą przestrzenią, zamkniętymi pomieszczeniami, zapachami i dźwiękami zostaje wyeliminowany.

Przy pomocy specjalnych urządzeń (przeszkód) na podwórku lub podczas spacerów staramy się najczęściej rozwijać umiejętność samodzielnego myślenia.

Zajmuje to dużo czasu, ale szczenięta tak socjalizowane nie będą miały problemów z przystosowaniem się do domu ani żadnych nowych i stresujących sytuacji, z którymi mogą się spotkać w życiu. Będą również lepiej przygotowani do rozwijania swoich umiejętności zawodowych w wieku dorosłym. Będą również mieć dobre fundamenty i bogate zaplecze, aby wyrosnąć na psy zrównoważone psychicznie.
Chcesz zarezerwować szczenię lub masz jakieś pytania?
Wypełnij poniższy formularz, a na pewno skontaktujemy się z Tobą.
Klikając przycisk akceptujesz Politykę prywatności