Z Kuzikolandii & Joemmis Prime
Doberman jest
Uważa się, że Doberman jest oddanym towarzyszem i jest znany ze swojej inteligencji i czujności, co stwarza szereg komplikacji dla nieodpowiedzialnego właściciela,Doberman łatwo go ogrywa i łatwo staje się przywódcą rodziny. W tym przypadku obie strony cierpią. Nie radząc sobie z psem we właściwy sposób, właściciel z pewnością będzie winił szczególne cechy rasy, ale nie własną niezdolność . Dla tego może prowadzić do ciągłych problemów zamiast radości z komunikowania się z przyjacielem. Tak więc sytuację można opisać jednym mądrym angielskim przysłowiem: „Tak dobrze razem ze az lepej osobno". Ludzie przywiązują się do psa, nie chcąc się z nim rozstać, ale niewłaściwe traktowanie może zepsuć charakter psa i pogorszyć życie ludzi.

Doberman nie jest psem dla każdego, ale jednocześnie posiada atrakcyjną moc, która zwiększa liczbę jego fanów w naszym kraju i za granicą.
Doberman to idealny pies do towarzystwa: mądry, silny, rodzinny i kochany. To pies, z którego można być dumnym. W domu Doberman przyciąga inteligentnymi manierami. Podczas podróży jest przyjemnym i niezawodnym towarzyszem. Podczas spacerów Doberman utrzymuje cię w swoim polu widzenia, wykazując stałą czujność.

Doberman sprawdza się zarówno jako pies pracujący, jak i jako uczestnik wystaw, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom właściciela. Ogólnie rzecz biorąc, Doberman wymaga aktywności fizycznej jak i intelektualnej.w obliczu dobermana znajdziesz jedną z najlepszych ras na świecie. Szanuj swojego psa, bądź z niego dumny, kochaj go i ciesz się jego towarzystwem!
Chcesz zarezerwować szczenię lub masz jakieś pytania?
Wypełnij poniższy formularz, a na pewno skontaktujemy się z Tobą.
Klikając przycisk akceptujesz Politykę prywatności